Yu Yu Hakusho - recenze + postavy

16. 06. 2009 | † 01. 07. 2009 | kód autora: n7t

ehm takže sem objevila nový anime mno asi tak před 2 týdnama mno nevadí ale prostě se mi líbí tak to sem hodím

Začalo to, když se Yusuke Urameshi - kluk co místo školy dává přednost věčným rvačkám - stal obětí nehody . Jenže odchod jeho duše v Duchovním světě nečekali, a tak se rozhodli dát mu novou šanci. Mezitím co lítal nad městem jako duch, ho navštívila asistentka ze Světa duchů Botan a vše mu vysvětlila. Princ Koenma (princ světa duchů, co vypadá jak batole s dudlíkem) dal Yusukemu na starosti vejce tvora duší s tím, že když se z něj vylíhne příšera (tvor duší se živí duší majitele, takže pokud je duše majitele zkažená, dá se očekávat, že se z vejce nevyklube nic roztomilého), sežere ho (jako ta příšera), ale pokud se z něj vylíhne hodný tvor duší, navrátí Yusukeho do života. Tvor duší se vylíhl, a po několika drobných, avšak nezbytných zásazích kamaráda Kuwabary a přítelkyně Keiko mohl Yusuke opět žít. Princ Koenma se rozhodl, že když už Yusuke ví o Duchovnim světě, udělá z něj jeho detektiva. Yusuke má duchovní sílu a s její pomocí může vidět přízraky pohybující se po lidském světě a ničit je. Od prince Koenmy pak dostává nejrůznější úkoly, při kterých jde Yusukemu a jeho přátelům i o život.

 

 

 

No když přetrpíte začátky, postupně se z tohohle anime stane napínavý seriál, který vás určitě nezklame (teda pokud ano, máme prostě jiný názor na věc). Někdy se vám u něj bude chtít možná brečet, a někdy se zas budete svíjet smíchy... Jsou zde skvělé bojové scény, zastaralá kresba je jen maličký detail a anime má také spoustu skvělého humoru a velice dobře propracované postavy.

Yusuke Urameshi

Jak už jsem jednou řekla. Prostě takovej flákač, co se rád rve a chodí za školu. Jeho matka se o něj pravda moc nestará, ale i přes to je to hodnej člověk. Na začátku anime je mu myslím něco kolem 14ti let. Stal se detektivem světa duchů, a byl jím, dokud se nezjistilo, že je potomek démona Ma-zoku, který žije v zásvětí. Přesto je to však skvělý člověk, který pro své přátele udělá cokoli a nikdy je nenechá v bryndě. Jeho nejsilnější zbraň je Úder síly.

 

 

 

Kazuma Kuwabara

Yusukeho nejlepší kamarád. Teda zezačátku se s ním pořád chtěl rvát a přeprat Yusukeho za každou cenu , ale poté, co Yusukemu pomohl vstát z mrtvých se z nich stali kámoši. Kuwabara má starší sestru Shizuru, která je na něj dost tvrdá...teda ne že by si to nezasloužilXD. Miluje Yukinu, Hieiho mladší sestru. Yukina ale o svém bratrovi neví, a Kuwabara je na tom stejně. Nejlepší na tom je, že Hiei a Kuwabara se navzájem moc nemusí a pořád se hádají. Kuwabara je krapet natvrdlej, ale díky tomu je s nim docela sranda...Jeho zbraní je Duchovní meč dimenzí.

 

 

 

 

 

 

Youko Kurama - Shuichi Minamino

Youko Kurama je v zásvětí znám jako "Zlodějská liška Youko". Vysoký liščí démon s dlouhými stříbrnými vlasy a chladnýma očima, který má schopnost ovládat rostliny. Jednou byl pronásledován Speciálními jednotkami Světa duchů, a zraněný se uchýlil do lidského světa, a převtělil do nenarozeného dítěte Shuichiho Minamina. Na začátku anime je mu něco kolem 15ti let. Nejchytřejší student na své škole a idol dívek. Postupně pak získával zpět svou moc. Díky lásce sé matky si lidi oblíbil. S Yusukem se seznámil, když ukradl jeden z pokladů temnoty, - zrcadlo, které vám za cenu života splní přání - aby zachránil sou nemocnou matku Shiori Minamino. Díky Yusukemu však zůstal naživu a stali se z nich přátelé. Jeho oblíbená zbraň je Růžový bič. Podle mě jeden z nejpropracovanějších charakterů.

 

 

 

Hiei Jaganshi

Další ze skvěle propracovaných postav (teda podle mě:3). Hiei je malý ohnivý démon, ale vzrůst není zavádějící...teda aspoň u něj rozhodně ne. Je velice rychlý a přesný, a už odmalička mu nedělá problémy zabíjet. Je syn Ledové ženy, ale protože se narodil jako Prokletý, už jako mimino ho obyvatelé schodili z útesu a mysleli si, že si ho vzala smrt. No každopádně to přežil a za několik let si nechal voperovat třetí oko, které schovává pod bílou páskou, díky němuž může cokoli najít (teda pokud to "cokoli" není za nějakou bariérou) a díky kterému taky získal schopnost ovládat pekelný plamen. Hiei je celkem krutý a nelítostný, a jak už jsem řekla, zabíjení mu nedělá problém. Ve Světě duchů patří na seznam zločinců. Většinu času trávil v zásvětí, ale pak se dohodl s Koenmou, že si své prohřešky odčiní a bude pomáhat Yusukemu. Nemá rád, když ho někdo podceňuje, a nesnáší Kuwabaru, kterého neustále podceňuje...Má mladší sestru Yukinu, ale ona o něm neví. S Kuramou jsou nejlepší přátelé. Jeho nejsilnější zbraň je Dračí plamen.

 

 

 

 

Genkai

Majitelka duchovního jádra, které má obrovskou moc. To ona trénovala Yusukeho a předala mu své dědictví - tajemství duchovní vlny. Je celkem příkrá a při tréninku Yusukemu nic neodpustila...Dříve bojovala bok po boku s Togurem v Turnaji černých bojových umění, ale poté, co se rozhodl zaprodat svou duši za věčnou sílu, se z nich po padesáti letech stali (no ne tak úplně) nepřátelé...Každopádně je to strašně fajn babča:o)

 

Princ Koenma

Princ Duchovního světa, který vypadá jako batole s dudlíkem...ale dudlík neni dudlík, nýbrž Pečetní prsten. Mocný předmět, do kterého Koenma stovky let ukládá svou duchovní sílu. No a to batole má na svých bedrech spoustu zodpovědnosti a úřadování celého Duchovního světa...vlastně je dost zaměstnaný:o)

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.